18 Ekim 2013 Cuma

İnanmakBir şeyler karalamayı bırakalı çok oldu.. Bilenler var bilmeyenler için yazalım vatani görevimi yapmak için ortalıktan kaybolalı tam 14 ay 3 gün oldu. Geriye kaldı 27 gün, dönüyorum.

Geçen sürede 2-0'dan 3-2 kazanılan derbi olmasa 14 aylık sürecin tek bir adı var KABUS. Yıllardır derbi galibiyeti görmemiş bu taraftar için derbi galibiyeti bile aylarca mutlu olmasına yetmiyorsa ortada teknik sıkıntılardan çok yönetimsel sıkıntılar vardır.  

Hocalar değişiyor, oyuncular değişiyor, menajerler değişiyor hatta başkan bile değişiyor ama takım her defasında bir adım daha geriye gidiyor. Belli noktalarda yönetim, futbolcu, taraftar üçlüsünün birlik ve beraberlik içerisinde olmadığı zaman sonucun hüsran olduğunu görmek için tekrar amatör lige dönmeye gerek yok. Saha içerisinde ve yönetim kademesinde sürekli yanlış yapan birileri illa ki olacaktır. Önemli olan yanlışları önlemek ve önleyemiyorsak en az zararla dönmek. Bizim uzun süredir yapamadığımız şeylerin başında bu durum geliyor. İyi olanı fazla bağrımıza basıp, yanlış yapanı hemen siliyoruz. Duygusal adamlarız tepkilerimiz anlık ancak zarar veriyor...

Hazırlık dönemini ve ligin ilk haftalarını kaçırmış olsam da Anadolu Selçukluspor maçından beri takımı dikkatle izlemeyi sürdürüyorum. Takımın övülecek taraflarını sayfalarca yazmak istedim ama YOK. Ne yazık ki bahsedilen ligin üzerindeki kadro puan anlamında tatmin edici yerde değilken seyir zevkine değinmek gereksiz olur. Selçuk maçında rakip kalecinin ve savunmanın hatasıyla gelen iki gol herkese takımı övme zorunluluğu getirdi. Sonucunda iç sahada Hatayspor'a karşı o tribünler önünde rakip kaleye tek şut çekmeden maçı bitirdik. Takım ne kadar kötü oynarsa oynasın maç sonu teknik heyet başka maçı izlemiş gibi iyi olacağız demeyi bırakmıyor. Orta sahada tek bir organizasyon yok, bekleri ileri yolluyoruz ne orta açılıyor, ne çizgiye iniliyor. Futbolu bilen biri olduğumu iddia etmiyorum ama iyi izleyiciyimdir. Çok takım izledim. Bizim takım kadar organizasyon eksiği olan takım ancak A2 liglerinde var. Hafta içi beraber idman yapmayan 11 tane adam var sanki sahada. Duran toplara umut bağlayarak lig şampiyonu olamayız. Daha gerçekçi olacak olursak rakip bariz hata yapmadığı müddetçe gol atamıyoruz ama daha iyi olacağız, inanıyoruz.

Saha içerisinde bizden birilerini görmek istiyoruz. İsyan etsin, savaşsın (hakemle, rakiple), arkadaşlarını toplasın.. Bulamadık o adamı uzun süredir. Biz daha çok önce kovduğumuz adamları affettik. İşler kötü gidince sonra tekrar kovduk. Çünkü taraftara suçlu lazım. Birilerinin suçlu olarak yem edilmesi lazım. Bunları dert etmeye gerek yok, boş verin şimdi bunları.. Daha iyi olacağız, inanıyoruz. 

Hiç yorum yok: