10 Eylül 2011 Cumartesi

Denizlispor - Göztepe'miz.


Evren topu ileriye gönderdiğinde topu aynı hızda geriye gelebileceğini tahmin edemedi. Bunu tahmin edemediği gibi top geri döndüğü anda ayağı kaydı ve yerini kaybetti. Ulaç savunmadan daha önde durduğu için kademeye girmesi mümkün olmadı ve golü yedik. Gol bundan ibaret mi? tabii ki hayır. Akın'ın topa geç çıkması da Denizlispor'un işini oldukça kolaylaştırdı.


Gelelim yediğimiz ikinci gole. Aydın'ın orta sahada topu ileri vurmak yerine ayağında öldürmesiyle beraber rakibin kazandığı taç atışı kalemizde golle sonuçlandı. Orta sahadan hiç bir destek gelmediği için savunma tam anlamıyla çaresiz kaldı ve golü yedik.


Golü yedikten sonra biraz olsun toparlanmaya çalıştık ancak üretken olamadık. Bunun en büyük sebebi orta saha ile forvet arasındaki mesafenin çok uzun olmasıydı. Yasin, Aydın ve Bradley rakip stoper ve orta saha oyuncuları arasında sürekli yalnız kaldılar. 


Yukarıda da gördüğünüz gibi Denizlispor orta sahası savunmanın içine karışmış durumda. İleride çoğalamadığımız için hiç bir şekilde tehlikeli olamadık. 


Denizlispor skor avantajını ele geçirdikten sonra kendi yarı sahasına çekildi. Orta sahamız ve forvet arasındaki mesafemiz uzadıkça etkisiz olduk. 

.
Henüz 2.yarının başında rakibe çok büyük açıklar vermeye başladık. Sayıca fazla olmamıza rağmen skorunda verdiği stresle maç boyunca olduğu gibi düzenli savunma yapamadık. Korhan'ın oyuna girmesinden sonra 4-2-3-1 şablonuna dönünce biraz daha top yapmaya başladık. İleri uçta bulunan oyuncuları maç boyunca olduğu gibi geriye yardıma gelmemesi orta sahanın yükünü arttırdı ve Denizlispor ciddi gol pozisyonları yakaladı.


Orta sahada Hakan - Korhan ikilisine dönen Özcan hoca takımın daha iyi top yapmasını amaçlıyordu, tutmadı. Rakip golü yemesine rağmen çok iyi kapandı. Golü bulduktan sonra kısa bir süre baskılı oyunumuzu devam ettirmiş olsak da beraberlik için gerekli pozisyonları bulamadık.


Sezonun ilk maçı olması sebebiyle bir anda takıma, teknik heyete mantıksızca eleştiri yapmak oldukça yanlış bir durum olacaktır. Hele ki şampiyon kadronun dağıtılmasının hesabını ilk haftadan sormak derbi öncesi Göztepe'ye verilecek en büyük zarardır. Bu takımın temelleri Haziran ayında atıldı. Haziran ayından bu yana herhangi bir futbolcu için yas tutmadığımız gibi gelen oyuncuları da büyük bir memnuniyetle karşıladık. Bir hafta önce oynanan Manisaspor maçında takımın oynadığı oyun ortada. Denizlispor maçını bir iş kazası olarak görüp derbiye yoğunlaşmalıyız. Bu dönemde her ne olursa olsun olumsuz eleştirmek sadece Göztepe'ye zarar verir.

1 yorum:

Rowel_Manan dedi ki...

çok güzel olmuş. eğer manisaspor maçındaymışcasına oynasadık inanın 5-0 yener gelirdik. denizlide hiçbirşeyoktu ama bizde de.. tribün çok güzeldi. dönüşte aydınlılar pusu kurmuş GÜYA. polis eskortuyla geldik.