9 Eylül 2014 Salı

Lider89 yıldır olmayan şeyleri öyle 15-20 günde hazmetmek gerçekten kolay olmuyor. Biten tesisler, yenilenen salon derken fısıltı gazetesini aşıp ciddiyete binen stadyum masalı...

Alsancak'ın kapatılması, kombinelerin iptal edilmesi ve deplasmanlara sürekli yasakların gelmesiyle Göztepe'nin alışılagelmiş huzursuzluğunu ucundan kıyısından yaşasak da tüm Göztepelilerin yüzünün güldüğü günleri yaşıyoruz. Bugün takım lider, tesis sorunumuz kalmadı (hatta rakipler geliyor maç falan yapıyoruz), yönetimde bolca Göztepeli mevcut, hentbol takımı şampiyonluk parolasıyla sezona başlıyor ve bizim için belkide tesisten daha önemlisi GÖZTEPE STADYUMU için ciddi adımlar atılıyor. Tüm bunların 5 (yazıyla beş) ay gibi kısa bir sürede çözüme kavuşturulduğunu da dip not olarak ekleyelim. Kısaca birileri Göztepe için çalışıyor, çalışıyor, çalışıyor.

Kısa kısa Maraş maçı..
Kadro kalitemizin ligin üzerinde olduğunu bizden önce rakiplerimiz kabul ediyor. Sahaya çıkarken oyunlarını Göztepe'ye karşı oynamak yerine Göztepe'yi oynatmamak üzerine kuruyorlar.. Bizi sezon genelinde zora sokacak en büyük faktör bu olacaktır. Maraş maçından sonra maçı nasıl izah edeceğimi düşünürken aklıma Bobby Robson'ın "Onları küçümsemedik. Sadece düşündüğümüzden çok daha iyi çıktılar" sözü geldi. Evet, Maraş beklediğimizden tempolu çıktı ama gelecek haftalarda bizi oynatmayacak rakiplere karşı daha dirençli kalıp, takım oyunumuzu daha uzun sürelere yaymalıyız. Rakiplerimiz kadar mücadele ettiğimiz müddetçe kalitemiz ligdeki farkımızı puan tablosuna taşıyacaktır. Lideri izlemeyi çok özlemişiz, daim olsun.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Agzina saglik kardesm guzel bir gozlem guzel bi anlatm olmus :))