23 Aralık 2013 Pazartesi

İlk yarı değerlendirmesi #1


Ligin ilk yarısını Turgutluspor'a karşı deplasmanda 2-0'lık sonuçla kazandığımız maçla tamamladık. Hatay'ın erteleme maçını hesaba katmazsak lider ile aramızdaki puan farkı 6. Hatayspor 9 haftadır kaybetmeyi unuttu. Giresun ile deplasmanda oynayacaklar ve ben uzun süre sonra ilk puan kayıplarını Giresun deplasmanında yaşayacaklarını düşünüyorum.

Oynadığımız maçların büyük bölümünde ortaya bir türlü konamayan futbolumuz ile gündemdeydik. Özgür hocanın kadro istikrarını bir türlü sağlayamadığı, takımın iki pası doğru düzgün yapamadığı maçlarda kendimizi kahredip durduk. Savunma hattımızın kalitesi sayesinde ve özellikle kalecimiz Yavuz'un performansı sayesinde liderin arkasında 2.sıradayız. Bundan sonra her hafta maçlara önce Hatay'ın puan kaybetmesini bekleyerek başlayacağız. Gelen duyumlar Hatay'ın kaliteli takviyeler yapacağı yönünde kısaca Hatay'ın elinde bulundurduğu avantajı kaybetmeye niyeti yok. Ne yapacaksak biz yapacağız. Şampiyonluğu istiyorsak gidip ellerinden alacağız.

Saha içerisinde Yavuz, Cihan, Şaban, Osman Fırat, Sabutay, Enes, Onur takımı sürükleyen oyuncular oldular. Tek tek isimlere bakarsak ligin üzerinde kaliteleri olduklarını söyleyebiliriz. Takım olamadık belki ama kaliteli oyuncularımız ayakta durmamızı sağladı. Sahada oynanan oyundan bahsetmek için çabalamama rağmen paslaşmanın olmadığı, kenarların kullanılmadığı yalnızca şişir Şaban'a kovala taktiğiyle oynayan takımdan öteye geçemedik. Özgür hoca takıma inanıyor, kendisine inanmamızı bekliyor ama saha içerisinde bunu göremiyoruz. Tolga - Berkay - Hasan Türk döngüsünde aradığımız oyuncuyu ısrarla çıkaramadık. Burgaz maçındaki Hasan tam aradığımız adam gibi duruyordu ne olduysa Tarsus maçında yanıldığımızı ispatladı.

Özgür hoca denedi bulamadı, şimdi esas iş topu saklayabilecek, orta saha - forvet arasında geçişimizi kolaylaştıracak oyuncuyu transfer etmekte. Herkes kaliteli oyuncuların gelmesini bekliyor. Öncelikli transferin bu bölgeye yapılması gerekiyor. Devre arası transferler her zaman zor olmuştur. İyi performans gösteren oyuncuyu devre arası almak zordur bu açıdan teknik heyetin çok iyi çalışması gerekiyor.

Transfer demişken orta saha ve kanat oyuncusu alıp transferi kapatmamız gerektiğini düşünüyorum. Kanat oyuncusunun gelmesiyle Enes ve Adem'i forvete çekip Şaban, İlyas, Enes, Adem forvet hattıyla ligi tamamlayabiliriz. Özellikle kadro içerisindeki oyuncuların performanslarının artması için mesai harcamak gerekiyor. Tam 35 gün var ve Özgür hoca neler yapacak merak ediyorum..

Kısa kısa merak ettiklerim;
- Halil'e ne oldu? Sakat mı?
- Defanstan oyuncu kurabilecek stoper süper ligde yokken bizim beklememiz normal mi?
- Hatay ne zaman maç kaybedecek?

Yazıda bahsetmediklerim;
- Şaban ve Cihan'ın Avrupa futbol tarihine geçmesi gereken golleri
- Furkan Alakmak'ın gözlerimizin önünde gelişmesi
- 5-6 kişi

Yazının yayınlanmasının ardından 24 saat geçmeden Özgür hoca istifasını açıkladı. Yeni transferler kim olacak? diye düşünürken hocamızı da arayacağız artık. İnşallah ikinci yarıya hazır gireriz. 

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Şampiyonlukta 5-6 kişi unutulur gider şampiyonlukta şart değil üst lig yeterli ama esas soru Özgür Zengin camiada güveni sağlayabildi mi?